Goss ABS Wheel Speed Sensor Front For Dodge Caliber PM 2.0L/2.4L ECN/EBA/EBA/ED3
SKU code: WS075_1
Goss ABS Wheel Speed Sensor Front
| Fitment Location | Front |
| Brand | GOSS |
| Pack Info | 1 |
| Manufacturer Part Number | WS075 |
DODGE CALIBER R/T PM (4 Door Hatchback) 2006-2010 2.4 litre ED3 I4 16V DOHC
DODGE CALIBER ST PM (4 Door Hatchback) 2007-2008 2.0 litre ECD I4 16V DOHC
DODGE CALIBER ST SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2006-2010 1.8 litre EBA I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER ST SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2007-2008 1.8 litre EBA I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SX PM (4 Door Hatchback) 2006-2010 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2007-2010 2.0 litre ECD I4 16V DOHC
DODGE CALIBER SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2008-2010 1.8 litre EBA I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2008-2010 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SXT PM (4 Door Hatchback) 2006-2010 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SXT PM (4 Door Hatchback) 2010-2013 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SXT SPORT PM (4 Door Hatchback) 2006-2010 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
Why you should buy Auto Parts from us?
- Authorized Dealer Genuine Warranty
- 15 Years Industry Experience
- Pre-sales Customer Service Support
- 100% Fitment Guarantee
- Local Warehouse Fast Delivery
- Free 30 Days Returns
DODGE CALIBER ST PM (4 Door Hatchback) 2007-2008 2.0 litre ECD I4 16V DOHC
DODGE CALIBER ST SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2006-2010 1.8 litre EBA I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER ST SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2007-2008 1.8 litre EBA I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SX PM (4 Door Hatchback) 2006-2010 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2007-2010 2.0 litre ECD I4 16V DOHC
DODGE CALIBER SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2008-2010 1.8 litre EBA I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SX SXT PM (4 Door Hatchback) 2008-2010 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SXT PM (4 Door Hatchback) 2006-2010 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SXT PM (4 Door Hatchback) 2010-2013 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
DODGE CALIBER SXT SPORT PM (4 Door Hatchback) 2006-2010 2.0 litre ECN I4 16V DOHC VVT
| SKU | WS075_1 |
| Barcode # | 9330544059716 |
| Brand | GOSS |
| Shipping Weight | 0.0900kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.125m |
| Shipping Length | 0.045m |