Goss ABS Wheel Speed Sensor Rear For Skoda Superb 3T 2.0L/3.6L, NP 2.0L
SKU code: WS174_14
| Fitment Location | Rear |
| Brand | GOSS |
| Pack Info | 1 |
| Manufacturer Part Number | WS174 |
SKODA SUPERB 103 TDI 3T (4 Door Liftback) 2011-2015 2.0 litre CFFB I4 16V DOHC
SKODA SUPERB 103 TDI 3T (4 Door Wagon) 2011-2015 2.0 litre CFFB I4 16V DOHC
SKODA SUPERB 140 TDI STYLE NP (4 Door Sedan) 2015-2018 2.0 litre DFCA I4 16V DOHC
SKODA SUPERB 140 TDI STYLE NP (4 Door Wagon) 2015-2018 2.0 litre DFCA I4 16V DOHC
SKODA SUPERB 191 FSI 3T (4 Door Wagon) 2010-2015 3.6 litre CDVA V6 24V DOHC
SKODA SUPERB 200 TSI SCOUT NP (4 Door Wagon) 2019-2021 2.0 litre DNUA I4 16V DOHC VVT
SKODA SUPERB 206 TSI SPORTLINE NP (4 Door Sedan) 2015-On 2.0 litre CJXA I4 16V DOHC VVT
SKODA SUPERB 206 TSI SPORTLINE NP (4 Door Wagon) 2015-On 2.0 litre CJXA I4 16V DOHC VVT
SKODA SUPERB 3.6 FSI 191 FSI 3T (4 Door Liftback) 2009-2015 3.6 litre CDVA V6 24V DOHC
SKODA SUPERB OUTDOOR TDI 125 3T (4 Door Wagon) 2014-2016 2.0 litre CFGB I4 16V DOHC
SKODA SUPERB SPORTLINE NP (4 Door Sedan) 2019-2021 2.0 litre DNUA I4 16V DOHC VVT
Why you should buy Auto Parts from us?
- Authorized Dealer Genuine Warranty
- 15 Years Industry Experience
- Pre-sales Customer Service Support
- 100% Fitment Guarantee
- Local Warehouse Fast Delivery
- Free 30 Days Returns
SKODA SUPERB 103 TDI 3T (4 Door Wagon) 2011-2015 2.0 litre CFFB I4 16V DOHC
SKODA SUPERB 140 TDI STYLE NP (4 Door Sedan) 2015-2018 2.0 litre DFCA I4 16V DOHC
SKODA SUPERB 140 TDI STYLE NP (4 Door Wagon) 2015-2018 2.0 litre DFCA I4 16V DOHC
SKODA SUPERB 191 FSI 3T (4 Door Wagon) 2010-2015 3.6 litre CDVA V6 24V DOHC
SKODA SUPERB 200 TSI SCOUT NP (4 Door Wagon) 2019-2021 2.0 litre DNUA I4 16V DOHC VVT
SKODA SUPERB 206 TSI SPORTLINE NP (4 Door Sedan) 2015-On 2.0 litre CJXA I4 16V DOHC VVT
SKODA SUPERB 206 TSI SPORTLINE NP (4 Door Wagon) 2015-On 2.0 litre CJXA I4 16V DOHC VVT
SKODA SUPERB 3.6 FSI 191 FSI 3T (4 Door Liftback) 2009-2015 3.6 litre CDVA V6 24V DOHC
SKODA SUPERB OUTDOOR TDI 125 3T (4 Door Wagon) 2014-2016 2.0 litre CFGB I4 16V DOHC
SKODA SUPERB SPORTLINE NP (4 Door Sedan) 2019-2021 2.0 litre DNUA I4 16V DOHC VVT
| SKU | WS174_14 |
| Barcode # | 9330544060705 |
| Brand | GOSS |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.045m |
| Shipping Length | 0.080m |