Goss Camshaft Angle Sensor For BMW 330Ci/330i E46 3.0L M54,B30 DOHC MPFI 6cyl
SKU code: SC276-5
Engineered to meet or exceed original manufacturers specifications
Direct Fit
12 month unlimited kilometre warranty
Goss providing reliability and durability
| Brand | Goss |
| Pack Info | 1 |
| Manufacturer Part Number | SC276 #[CSCA140] |
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 5sp Auto 2dr Convertible RWD [01/00 - 12/06]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 5sp Auto 2dr Coupe RWD [01/00 - 12/06]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 5sp Man 2dr Convertible RWD [01/00 - 12/03]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 5sp Man 2dr Coupe RWD [01/00 - 12/03]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 6sp Auto SCT 2dr Convertible RWD [01/03 - 12/06]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 6sp Auto SCT 2dr Coupe RWD [01/03 - 12/06]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 6sp Man 2dr Convertible RWD [01/03 - 12/06]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 6sp Man 2dr Coupe RWD [01/03 - 12/06]
BMW 330i E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/00 - 12/05]
Why you should buy Auto Parts from us?
- Authorized Dealer Genuine Warranty
- 15 Years Industry Experience
- Pre-sales Customer Service Support
- 100% Fitment Guarantee
- Local Warehouse Fast Delivery
- Free 30 Days Returns
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 5sp Auto 2dr Coupe RWD [01/00 - 12/06]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 5sp Man 2dr Convertible RWD [01/00 - 12/03]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 5sp Man 2dr Coupe RWD [01/00 - 12/03]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 6sp Auto SCT 2dr Convertible RWD [01/03 - 12/06]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 6sp Auto SCT 2dr Coupe RWD [01/03 - 12/06]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 6sp Man 2dr Convertible RWD [01/03 - 12/06]
BMW 330Ci E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 6sp Man 2dr Coupe RWD [01/03 - 12/06]
BMW 330i E46 3.0L M54 B30 DOHC 24v MPFI 6cyl 170kW 5sp Auto 4dr Sedan RWD [01/00 - 12/05]
| SKU | SC276-5 |
| Barcode # | 9330544022659 |
| Brand | Goss |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.039m |
| Shipping Length | 0.103m |