Goss Engine Camshaft Position Sensor For Peugeot 308 T7 1.6L 9HY, 9HZ DOHC
SKU code: SC503-1
Goss Engine Camshaft Position Sensor
Engineered to meet or exceed original manufacturers specifications
- Direct Fit
- Goss providing reliability and durability
| Brand | Goss |
| Pack Info | 1 |
| Manufacturer Part Number | SC503 #[CSCA276] |
PEUGEOT 308 T7 1.6L DV6TED4 (9HY, 9HZ) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 80kW 6sp Auto SCT 5dr Hatchback FWD [01/08 - 12/11]
PEUGEOT 308 T7 1.6L DV6TED4 (9HY, 9HZ) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 80kW 6sp Man 4dr Wagon FWD [01/08 - 12/10]
PEUGEOT 308 T7 1.6L DV6TED4 (9HY, 9HZ) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 80kW 6sp Man 5dr Hatchback FWD [01/08 - 12/10]
PEUGEOT 308 T7 2.0L DW10BTED4 (RHR) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 100kW 6sp Auto 4dr Wagon FWD [01/08 - 12/10]
PEUGEOT 308 T7 2.0L DW10BTED4 (RHR) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 100kW 6sp Auto 5dr Hatchback FWD [01/07 - 12/10]
PEUGEOT 308 T7 2.0L DW10BTED4 (RHR) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 100kW 6sp Man 4dr Wagon FWD [01/08 - 12/11]
PEUGEOT 308 T7 2.0L DW10BTED4 (RHR) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 100kW 6sp Man 5dr Hatchback FWD [01/08 - 12/11]
Why you should buy Auto Parts from us?
- Authorized Dealer Genuine Warranty
- 15 Years Industry Experience
- Pre-sales Customer Service Support
- 100% Fitment Guarantee
- Local Warehouse Fast Delivery
- Free 30 Days Returns
PEUGEOT 308 T7 1.6L DV6TED4 (9HY, 9HZ) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 80kW 6sp Man 4dr Wagon FWD [01/08 - 12/10]
PEUGEOT 308 T7 1.6L DV6TED4 (9HY, 9HZ) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 80kW 6sp Man 5dr Hatchback FWD [01/08 - 12/10]
PEUGEOT 308 T7 2.0L DW10BTED4 (RHR) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 100kW 6sp Auto 4dr Wagon FWD [01/08 - 12/10]
PEUGEOT 308 T7 2.0L DW10BTED4 (RHR) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 100kW 6sp Auto 5dr Hatchback FWD [01/07 - 12/10]
PEUGEOT 308 T7 2.0L DW10BTED4 (RHR) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 100kW 6sp Man 4dr Wagon FWD [01/08 - 12/11]
PEUGEOT 308 T7 2.0L DW10BTED4 (RHR) DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 100kW 6sp Man 5dr Hatchback FWD [01/08 - 12/11]
| SKU | SC503-1 |
| Barcode # | 9330544029429 |
| Brand | Goss |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.110m |