Goss Fuel Rail Pressure Sensor For Holden Colorado RC 3.0L 4JJ1-TC DOHC Diesel
SKU code: RPS100-9
Goss Fuel Rail Pressure Sensor
Sourced from leading OES and aftermarket suppliers
- Durable and reliable for peace of mind
- Utilising only the highest quality components and construction
| Fitment Location | Rear |
| Brand | Goss |
| Pack Info | 1 |
| Manufacturer Part Number | RPS100 |
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 4sp Auto 2dr Cab Chassis & Pickup 4WD [07/10 - 05/12]
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 4sp Auto 4dr Cab Chassis & Pickup 4WD [07/08 - 05/12]
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 5sp Man 2dr Cab Chassis & Pickup 4WD [07/08 - 05/12]
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 5sp Man 2dr Cab Chassis & Pickup RWD [07/08 - 05/12]
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 5sp Man 4dr Cab Chassis & Pickup 4WD [07/08 - 05/12]
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 5sp Man 4dr Cab Chassis & Pickup RWD [07/08 - 05/12]
Why you should buy Auto Parts from us?
- Authorized Dealer Genuine Warranty
- 15 Years Industry Experience
- Pre-sales Customer Service Support
- 100% Fitment Guarantee
- Local Warehouse Fast Delivery
- Free 30 Days Returns
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 4sp Auto 4dr Cab Chassis & Pickup 4WD [07/08 - 05/12]
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 5sp Man 2dr Cab Chassis & Pickup 4WD [07/08 - 05/12]
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 5sp Man 2dr Cab Chassis & Pickup RWD [07/08 - 05/12]
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 5sp Man 4dr Cab Chassis & Pickup 4WD [07/08 - 05/12]
HOLDEN COLORADO RC (08-12) 3.0L 4JJ1-TC DOHC 16v Turbo Diesel Direct Inj. 4cyl 120kW 5sp Man 4dr Cab Chassis & Pickup RWD [07/08 - 05/12]
| SKU | RPS100-9 |
| Barcode # | 9330544048895 |
| Brand | Goss |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.060m |