Goss Knock Sensor For Mitsubishi Lancer CX5A CZ4A 2.0L,2.4L Petrol Engine
SKU code: K1548-2
Goss Knock Sensor
- Engineered to meet or exceed original manufacturers specifications
- Direct Fit
- Goss providing reliability and durability
| Fitment Location | Front |
| Brand | Goss |
| Pack Info | 1 |
| Manufacturer Part Number | K1548 |
MITSUBISHI LANCER VIII 2.0L Ralliart 4WD (CX4A) 4B11-T/C 177KW Petrol Engine 2008 - 2013
MITSUBISHI LANCER VII 2.0L i 4B11 113KW Petrol Engine 2007 - 2013
MITSUBISHI LANCER VIII 2.0L (CY4A) 4B11 110KW Petrol Engine 2013 - 2017
MITSUBISHI LANCER VIII EVO X (CZ4A) 4B11-T/C 217KW Petrol Engine 2008 - 2015
MITSUBISHI LANCER VIII 2.4L i (CY5A) 4B12 125KW Petrol Engine 2008 - 2016
MITSUBISHI LANCER VIII 2.0L (CX4A) 4B11 110KW Petrol Engine 2010 - 2017
MITSUBISHI LANCER VIII 2.4L i (CX5A) 4B12 125KW Petrol Engine 2008 - 2016
MITSUBISHI LANCER VIII EVO X (CZ4A) 4B11-T/C 226KW Petrol Engine 2014 - 2015
MITSUBISHI LANCER VII EVO IX (CT9A) 4G63 Turbo 213KW Petrol Engine 2005 - 2006
MITSUBISHI LANCER VIII 2.0L i (CX4A) 4B11 113KW Petrol Engine 2007 - 2011
MITSUBISHI LANCER VIII 2.0L i Ralliart 4WD (CY4A) 4B11-T/C 177KW Petrol Engine 2008 - 2013
Why you should buy Auto Parts from us?
- Authorized Dealer Genuine Warranty
- 15 Years Industry Experience
- Pre-sales Customer Service Support
- 100% Fitment Guarantee
- Local Warehouse Fast Delivery
- Free 30 Days Returns
MITSUBISHI LANCER VII 2.0L i 4B11 113KW Petrol Engine 2007 - 2013
MITSUBISHI LANCER VIII 2.0L (CY4A) 4B11 110KW Petrol Engine 2013 - 2017
MITSUBISHI LANCER VIII EVO X (CZ4A) 4B11-T/C 217KW Petrol Engine 2008 - 2015
MITSUBISHI LANCER VIII 2.4L i (CY5A) 4B12 125KW Petrol Engine 2008 - 2016
MITSUBISHI LANCER VIII 2.0L (CX4A) 4B11 110KW Petrol Engine 2010 - 2017
MITSUBISHI LANCER VIII 2.4L i (CX5A) 4B12 125KW Petrol Engine 2008 - 2016
MITSUBISHI LANCER VIII EVO X (CZ4A) 4B11-T/C 226KW Petrol Engine 2014 - 2015
MITSUBISHI LANCER VII EVO IX (CT9A) 4G63 Turbo 213KW Petrol Engine 2005 - 2006
MITSUBISHI LANCER VIII 2.0L i (CX4A) 4B11 113KW Petrol Engine 2007 - 2011
MITSUBISHI LANCER VIII 2.0L i Ralliart 4WD (CY4A) 4B11-T/C 177KW Petrol Engine 2008 - 2013
| SKU | K1548-2 |
| Barcode # | 9330544028286 |
| Brand | Goss |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.110m |