Goss Map Sensor For Mazda Mazda6 GG,GY 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl - MP166
SKU code: MP166-2
GOSS MAP SENSOR
Engineered to meet or exceed original manufacturers specifications
- Direct Fit
- Goss providing reliability and durability
| Fitment Location | Front |
| Brand | Goss |
| Pack Info | 1 |
| Manufacturer Part Number | MP166 |
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 4sp Auto 4dr Sedan FWD [08/02 - 08/05]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 4sp Auto 5dr Hatchback FWD [08/02 - 08/05]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Auto 4dr Sedan FWD [09/05 - 12/07]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Auto 5dr Hatchback FWD [09/05 - 12/07]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Man 4dr Sedan FWD [08/02 - 08/05]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Man 5dr Hatchback FWD [08/02 - 08/05]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 6sp Man 4dr Sedan FWD [09/05 - 12/07]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 6sp Man 5dr Hatchback FWD [09/05 - 12/07]
MAZDA MAZDA6 GY 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 4sp Auto 4dr Wagon FWD [08/02 - 08/05]
MAZDA MAZDA6 GY 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Auto 4dr Wagon FWD [09/05 - 02/08]
Why you should buy Auto Parts from us?
- Authorized Dealer Genuine Warranty
- 15 Years Industry Experience
- Pre-sales Customer Service Support
- 100% Fitment Guarantee
- Local Warehouse Fast Delivery
- Free 30 Days Returns
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 4sp Auto 5dr Hatchback FWD [08/02 - 08/05]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Auto 4dr Sedan FWD [09/05 - 12/07]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Auto 5dr Hatchback FWD [09/05 - 12/07]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Man 4dr Sedan FWD [08/02 - 08/05]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Man 5dr Hatchback FWD [08/02 - 08/05]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 6sp Man 4dr Sedan FWD [09/05 - 12/07]
MAZDA MAZDA6 GG 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 6sp Man 5dr Hatchback FWD [09/05 - 12/07]
MAZDA MAZDA6 GY 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 4sp Auto 4dr Wagon FWD [08/02 - 08/05]
MAZDA MAZDA6 GY 2.3L L3-VE DOHC 16v MPFI 4cyl 5sp Auto 4dr Wagon FWD [09/05 - 02/08]
| SKU | MP166-2 |
| Barcode # | 9330544037356 |
| Brand | Goss |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.118m |
| Shipping Height | 0.046m |
| Shipping Length | 0.103m |