Goss Map Sensor For Subaru Impreza WRX G2 GD/GG 2.0L EJ205 DOHC-PB - MP170
SKU code: MP170-3
GOSS MAP SENSOR
Engineered to meet or exceed original manufacturers specifications
- Direct Fit
- Goss providing reliability and durability
| Fitment Location | Front |
| Brand | Goss |
| Pack Info | 1 |
| Manufacturer Part Number | MP170 |
SUBARU IMPREZA G2 GD/GG 2.0L EJ201 SOHC-PB 16v MPFI Flat4 92kW 4sp Auto 4dr Sedan AWD [01/00 - 12/07]
SUBARU IMPREZA G2 GD/GG 2.0L EJ201 SOHC-PB 16v MPFI Flat4 92kW 4sp Auto 4dr Wagon AWD [01/00 - 12/07]
SUBARU IMPREZA G2 GD/GG 2.0L EJ201 SOHC-PB 16v MPFI Flat4 92kW 5sp Man 4dr Sedan AWD [01/00 - 12/07]
SUBARU IMPREZA G2 GD/GG 2.0L EJ201 SOHC-PB 16v MPFI Flat4 92kW 5sp Man 4dr Wagon AWD [01/00 - 12/07]
SUBARU IMPREZA WRX G2 GD/GG 2.0L EJ205 160kW-168kW DOHC-PB 16v Turbo MPFI Flat4 4sp Auto 4dr Sedan AWD [01/01 - 12/05]
SUBARU IMPREZA WRX G2 GD/GG 2.0L EJ205 160kW-168kW DOHC-PB 16v Turbo MPFI Flat4 4sp Auto 4dr Wagon AWD [01/01 - 12/05]
SUBARU IMPREZA WRX G2 GD/GG 2.0L EJ205 160kW-168kW DOHC-PB 16v Turbo MPFI Flat4 5sp Man 4dr Sedan AWD [01/00 - 12/05]
SUBARU IMPREZA WRX G2 GD/GG 2.0L EJ205 160kW-168kW DOHC-PB 16v Turbo MPFI Flat4 5sp Man 4dr Wagon AWD [01/01 - 12/05]
Why you should buy Auto Parts from us?
- Authorized Dealer Genuine Warranty
- 15 Years Industry Experience
- Pre-sales Customer Service Support
- 100% Fitment Guarantee
- Local Warehouse Fast Delivery
- Free 30 Days Returns
SUBARU IMPREZA G2 GD/GG 2.0L EJ201 SOHC-PB 16v MPFI Flat4 92kW 4sp Auto 4dr Wagon AWD [01/00 - 12/07]
SUBARU IMPREZA G2 GD/GG 2.0L EJ201 SOHC-PB 16v MPFI Flat4 92kW 5sp Man 4dr Sedan AWD [01/00 - 12/07]
SUBARU IMPREZA G2 GD/GG 2.0L EJ201 SOHC-PB 16v MPFI Flat4 92kW 5sp Man 4dr Wagon AWD [01/00 - 12/07]
SUBARU IMPREZA WRX G2 GD/GG 2.0L EJ205 160kW-168kW DOHC-PB 16v Turbo MPFI Flat4 4sp Auto 4dr Sedan AWD [01/01 - 12/05]
SUBARU IMPREZA WRX G2 GD/GG 2.0L EJ205 160kW-168kW DOHC-PB 16v Turbo MPFI Flat4 4sp Auto 4dr Wagon AWD [01/01 - 12/05]
SUBARU IMPREZA WRX G2 GD/GG 2.0L EJ205 160kW-168kW DOHC-PB 16v Turbo MPFI Flat4 5sp Man 4dr Sedan AWD [01/00 - 12/05]
SUBARU IMPREZA WRX G2 GD/GG 2.0L EJ205 160kW-168kW DOHC-PB 16v Turbo MPFI Flat4 5sp Man 4dr Wagon AWD [01/01 - 12/05]
| SKU | MP170-3 |
| Barcode # | 9330544037394 |
| Brand | Goss |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.118m |
| Shipping Height | 0.046m |
| Shipping Length | 0.103m |