Goss Oil Level Sensor For AUDI A4 B8 8K 1.8L CABB, CDHB DOHC 16v Turbo Petrol
SKU code: LS135-15
Goss Exhaust Pressure Sensor
Goss have a large range of high-quality aftermarket sensors
- all sourced from OE suppliers.
- All sensors are manufactured to meet OE specifications, offering a true Genuine Alternative
| Fitment Location | Front |
| Brand | Goss |
| Pack Info | 1 |
| Manufacturer Part Number | LS135 |
AUDI A4 B8 8K 1.8L CABB, CDHB DOHC 16v Turbo Petrol Direct Inj. 4cyl 118kW 6sp Man 4dr Sedan FWD [01/08 - 12/12]
AUDI A4 B8 8K 1.8L CABB, CDHB DOHC 16v Turbo Petrol Direct Inj. 4cyl 118kW 8sp Auto CVT 4dr Sedan FWD [01/08 - 12/12]
AUDI A4 B8 8K 1.8L CABB, CDHB DOHC 16v Turbo Petrol Direct Inj. 4cyl 118kW 8sp Auto CVT 4dr Wagon FWD [01/08 - 12/12]
AUDI A4 B8 8K 2.7L CAMA, CGKA DOHC-PB 24v Turbo Diesel Direct Inj. V6 140kW 8sp Auto CVT 4dr Sedan FWD [01/08 - 12/12]
AUDI A4 B8 8K 2.7L CAMA, CGKA DOHC-PB 24v Turbo Diesel Direct Inj. V6 140kW 8sp Auto CVT 4dr Wagon FWD [01/09 - 12/12]
AUDI A4 B8 8K 3.0L CCWA DOHC-PB 24v Turbo Diesel Direct Inj. V6 176kW 6sp Auto 4dr Sedan AWD [01/08 - 12/10]
AUDI A4 B8 8K 3.0L CCWA DOHC-PB 24v Turbo Diesel Direct Inj. V6 176kW 7sp Auto DCT 4dr Sedan AWD [01/10 - 12/12]
Why you should buy Auto Parts from us?
- Authorized Dealer Genuine Warranty
- 15 Years Industry Experience
- Pre-sales Customer Service Support
- 100% Fitment Guarantee
- Local Warehouse Fast Delivery
- Free 30 Days Returns
AUDI A4 B8 8K 1.8L CABB, CDHB DOHC 16v Turbo Petrol Direct Inj. 4cyl 118kW 8sp Auto CVT 4dr Sedan FWD [01/08 - 12/12]
AUDI A4 B8 8K 1.8L CABB, CDHB DOHC 16v Turbo Petrol Direct Inj. 4cyl 118kW 8sp Auto CVT 4dr Wagon FWD [01/08 - 12/12]
AUDI A4 B8 8K 2.7L CAMA, CGKA DOHC-PB 24v Turbo Diesel Direct Inj. V6 140kW 8sp Auto CVT 4dr Sedan FWD [01/08 - 12/12]
AUDI A4 B8 8K 2.7L CAMA, CGKA DOHC-PB 24v Turbo Diesel Direct Inj. V6 140kW 8sp Auto CVT 4dr Wagon FWD [01/09 - 12/12]
AUDI A4 B8 8K 3.0L CCWA DOHC-PB 24v Turbo Diesel Direct Inj. V6 176kW 6sp Auto 4dr Sedan AWD [01/08 - 12/10]
AUDI A4 B8 8K 3.0L CCWA DOHC-PB 24v Turbo Diesel Direct Inj. V6 176kW 7sp Auto DCT 4dr Sedan AWD [01/10 - 12/12]
| SKU | LS135-15 |
| Barcode # | 9330544054520 |
| Brand | Goss |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.095m |
| Shipping Height | 0.095m |
| Shipping Length | 0.130m |